Zápasy 5. týždeň 2023

1. liga juniorov

Od 28.1. hráme nadstavbu, kde sa budem porovnávať v skupine 6 najlepších družstiev z 3 skupín 1. ligy a budeme sa snažiť skončiť na prvých dvoch miestach, aby sme mohli bojovať v ďalšej baráži o extraligu s poslednými 2 družstvami z extraligy. Bojujeme o každý bodík a krok po kroku sa budeme snažiť približovať k nášmu cieľu – postupu do extraligy juniorov.

HC prešov – Draci LM 1:9
(0:2, 0:5, 1:2) z dňa 4.2.2023
Pre zlé poveternostné podmienky sme prišli na zápas trošku neskôr a po rýchlej rozcvičke sme nastúpili do zápasu rozpačito a domáci mali viac z hry a boli nebezpeční v útoku, našťastie ich šance vyriešil Marek v bránke. Zlomovým bolo naše oslabenie pred koncom prvej tretiny, v ktorom sa nám po brejkoch podarilo paradoxne streliť 2 góly a náš výkon naraz začal gradovať. Po rýchlom góle na začiatku druhej časti sme boli my lepším tímom a boli sme aj efektívny v zakončení a rozdiel narástol až na 7 gólov v náš prospech. Na začiatku 3. tretiny sme síce inkasovali ale už sme zápas kontrolovali a doviedli ho bezpečne do víťazného konca a pripísali sme si tak dôležité 3 body v nadstavbe. Teraz máme zápasové voľno až do 18.2. a ideme dobíjať baterky, aby sme dokázali pokračovať v dobrých výkonoch. Tréneri: L. Karaffa, M. Uram a V. Bella

Kaufland Extraliga dorastu

Draci LM – MMHK Nitra 3:4
(1:1, 2:2, 0:1) z dňa 03.02.2023
Škoda že sme nedokázali získať nejaké body. Bol to dobry zápas šance boli na obidvoch stranách. Nevyužili sme žiadnu presilovku ani o dvoch hráčov. Naopak super dokázal jednu využiť. Mali sme dosť vylúčených hráčov, musíme byť disciplinovaní.

Draci LM – HC Slovan BA 5:7
(0:3, 2:1, 3:3) z dňa 04.02.2023
Nezačali sme dobre. Po prvej tretine sme prehrávali 0:3. Museli sme zvýšiť hlas v šatni, lebo niektorí chalani si prišli len zahrať nie vyhrať. Podarilo sa nám vyrovnať na 4:4 ale za minútu sme opäť prehrávali a už sme nedokázali vyrovnať. Musíme zlepšiť obrannú hru.

Liga starších žiakov AA

Draci LM – MHA Martin 11:4
(3:1, 3:1, 5:2) z dňa 4.2.2023
Výborný rýchly kombinačný hokej. Na chlapcoch bola vedieť chuť a odhodlanie. Veľmi ma teší že sme dokázali hrať 60 minút. Pochvala za tímový výkon.

Liga starších žiakov A

MHK Dolný Kubín – Draci LM 2:5
(0:0, 0:3, 2:2) z dňa 4.2.2023

Liga mladších žiakov AA

Draci LM – MHA Martin 6:0
(6:1, 2:1, 3:2) z dňa 4.2.2023
Po dobrom začiatku sme paradoxne prehrávali 0:1, tento gól nás našťastie neutlmil, ale naopak, ešte viac naštartoval. Celý zápas sme mali lepší pohyb a z toho pramenila aj naša prevaha a väčšinu času sme boli v útočnej fáze.

z dňa 03.2.2023
Super zážitok pre obe kategórie.  Síce začalo silno snežiť, no počasie neovplyvníme. Malo to predsa pravú Winter Classic atmosféru. Zabavili sa deti, myslím že aj rodičia 🙂

Text: PR Draci LM, tréneri