Zápasy 47. týždeň 2022

1. liga juniorov

Draci LM – HC 07 Detva 9:0
(3:0, 1:0, 5:0) z dňa 24.11.2022
Súper zo spodku tabuľky prišiel s obrannou taktikou a preto sa nám ťažie presadzovalo a aj keď sme strelili z prevahy 3 góly v prvej tretine, súper hrozil s protiútokov a ich šance musel riešiť pozorný Tobias nv ašej bránke. Druhé dejstvo bolo len odvarom hokeja a naši sa prispôsobili slabej kvalite súpera. Po intenzívnom dohovore naši chalani poriadne pridali v poslednej tretine a Detvanci nevedeli kam skôr skočiť a góly v ich sieti pribúdali a ubránili sme aj čisté konto. Tréneri: L. Karaffa, M. Uram a V. Bella

Draci LM – HC 07 Detva 7:1
(2:1, 2:0, 3:0) z dňa 26.11.2022
Dnešný zápas mal podobný priebeh ako štvrtkový zápas , búšili sme do súpera ale vynikal ich brankár, ktorý síce dostal 7 gólov ale kryl ďalších 66 striel a bol hrdinom zápasu. Je ale ťažké motivovať chalanov k lepším výkonom, keď ich takýto pre nás slabý súper nedonúti pridať vyššie obrátky a aj keď hrajú tak na 50% svojich schopností aj tak poľahky vyhrajú. Tréneri: L. Karaffa, M. Uram a V. Bella

Kaufland Extraliga dorastu

Draci LM – HK Dukla Michalovce 2:7
(0:2, 1:3, 1:2) z dňa 26.11.2022
Súper lepsie korčuľoval, bol dôraznejší, agresívnejší a chcel vyhrať. My sme nastúpili na zápas tak, že si ideme zahrať a uvidíme… Lenže to nám nestačí. Chalani uverili, že keď hráme proti súperovi o niekoľko miest nižšie, že nám stačí hrať na pol plynu.

Draci LM – HK Dukla Michalovce 2:4
(0:3, 1:1, 1:0) z dňa 27.11.2022
Zopakovali sme chyby z prvého zápasu. Nedôraz v osobných súbojoch a góly spred brány. Kým sme sa zorientovali, prehrávali sme 3:0. Potom chalani zabrali a vytvorili si šance a tlak. Ale ani z vyložených šancí sme nedali gól.

Liga starších žiakov A

HK Brezno – Draci LM 8:6
(3:2, 2:1, 3:3) z dňa 26.11.2022

Liga mladších žiakov AA

Draci LM – MHK Ružomberok 2:4
(2:0, 1:5, 0:4) z dňa 26.11.2022
Spokojní môžme byť s 1. tretinou, kde sme fungovali dobre v obrannej fáze a súpera sme nepúšťali do čistých šancí. Napriek dobrej 1. tretine mužstvo nežilo dostatočne zápasom, čo sa nám vypomstilo v ďalších dvoch tretinách. Tam sme boli nekoncentrovaní a z toho pramenili chyby.

Liga mladších žiakov A

HK Brezno – Draci LM (white) 2:4
(2:0, 0:2, 0:2) z dňa 26.11.2022
Na tento zápas sme cestovali v malom počte. V prvej tretine sa nám ešte dokonca jeden hráč zranil. V prvej tretine sme nedokázali prekonať šikovného brankára Brezna a na konci sme gól inkasovali. Po prestávke sa všetci chlapci zomkli a podali super kolektívny výkon. Začali sme byť dôraznejší v koncovke a zápas sa nám potom uz podarilo otočiť a dotiahnúť aj do víťazného konca.

Draci LM (red) – HC 07 Detva 0:6
(0:2, 0:2, 0:2) z dňa 26.11.2022
V tomto zápase bol najväčší rozdiel v zakončení. Keď nie sme schopní premieňať šance, pričom súper áno, tak sa hrá ťažko. Čo nás trochu teší je zlepšená hra v 2. tretine smerom dozadu. V zápase dostali priestor aj naši piataci, kde hlavne Válek svojím vykonom potešil.

Text: PR Draci LM, tréneri