Zápasy 43. týždeň 2022

1. liga juniorov

HK Trebišov – Draci LM 0:13
(0:2, 0:7, 0:4) z dňa 29.10.2022
Aj tento zápas u podpriemerného súpera bol o dobýjaní brány a aj keď v prvej tretine súper ešte ako tak odolával, tak od druhej tretiny to už bola naša strelecká kanonáda a súper bol rád, že sa strelci už v poslednej časti tak nepresadzovali. Negatívom bolo len to že si súper po našich niekoľkých hrubých chybách vypracoval niekoľko príležitostí, ktoré ale pochytal pozorný Marek v bráne. Tréneri: L. Karaffa, M. Uram a V. Bella

HK Trebišov – Draci LM 0:16
(0:5, 0:5, 0:6) z dňa 29.10.2022
V dnešnej odvete sa v podstate hralo len na jednu bránku o čom svedčí pomer striel 6:76. Zo sústavného tlaku potom padlo niekoľko pekných gólov po ukážkových kombináciách. Len škoda že nás domáci nedokázali preveriť aj obrannej fáze. Tréneri: L. Karaffa, M. Uram a V. Bella

Kaufland Extraliga dorastu

Draci LM – MHKM Skalica 7:1
(1:0, 5:1, 1:0) z dňa 29.10.2022

Draci LM – MHKM Skalica 8:0
(2:0, 4:0, 2:0) z dňa 30.10.2022

Sme radi, že sme potvrdili rolu favorita. V obidvoch zápasoch sme dominovali vo všetkých činnostiach. Chlapci si z chuti zahrali. Presadili sa všetky formácie, s čím sme mali problém v predchádzajúcich zápasoch. Stále však musíme tvrdo pracovať a zlepšovať sa.

Liga starších žiakov AA

Barani BB – Draci LM 5:5
(2:1, 2:2, 1:2) z dňa 29.10.2022
V sobotu sme vyzvali lídra súťaže, ktorí po siedmych kolách stratil iba bod. Snažili sme sa do zápasu pretaviť to čo trénujeme a aj keď sme súpera prestrielali a zápas otočili, stačilo to iba na remízu. Je potrebné tvrdo pracovať na individuálnych nedostatkoch, a keď sa nám to bude dariť, náš tím môže mat oprávnene smelé ambície.

Liga starších žiakov A

Draci LM – Barani BB 8:5
(2:2, 3:1, 3:2) z dňa 29.10.2022
Herná prevaha bola od začiatku na našich hokejkách. Strelecky sme sa trápili najmä prvú polovicu stretnutia. Potom sme sa ukludnili a začali nám padať góly. V defenzíve sme robili zbytočne chyby, ktoré súper trestal. V závere zápasu sme odskočili na 3 góly a víťazstvo sme si už umne ustrážili.

Liga mladších žiakov AA

Barani BB – Draci LM 4:2
(2:0, 4:2, 1:2) z dňa 29.10.2022
Dobrý zápas z oboch strán. Vedeli sme, že to bude boj o každý centimeter ľadu. Súper bol dôraznejší, lepšie napádal a mali sme problém s vychádzaním z vlastneho pásma. Napriek prehre tento zápas nás posunul vpred. Ukázal nám, že musíme trénovať poctivejšie a naštartoval nás do ďalšej roboty.

Liga mladších žiakov A

Draci LM (white) – Barani BB (red) 6:0
(3:1, 3:0, 2:1) z dňa 29.10.2022
Veľmi šikovný súper, ktorý nekompromisne trestal chyby, ktoré sme v priebehu zápasu vyprodukovali. Myslím, že hra nebola taká jednoznačná ako hovorí výsledok, ale vždy, keď sme sa nadýchli a snažili dotiahnuť, tak súper strelil rýchly gól a už sme nedokázali reagovať. Takéto zápasy nás však posúvajú najviac dopredu.

Draci LM (red) – Barani BB (white) 0:6
(2:5, 2:4, 0:2) z dňa 29.10.2022
Super tímový výkon, ktorý sa nám konečne podarilo udržať počas všetkých 3 tretín. Vďaka tomu sme ich aj všetky vyhrali. Pekné akcie a poctivá hra smerom dozadu je určite niečo, načom by sme chceli s chlapcami nadviazať.

5HT - prípravný zápas v Poprade

Po zaspatej prvej tretine sa chalani dokázali zomknúť. V druhej tretine sme tak súpera k ničomu nepustili. Bohužiaľ sme sa uspokojili a tretiu tretinu nás Popradčania znova vyškolili.

4HT - prípravný zápas v Dolnom Kubíne

Vyrovnaný zápas, chlapci si z chuti zahrali, vytvorili si pekné akcie. Kubín mal dobrých brankárov, v niektorých momentoch sme dlhší čas búšili priamo do nich a nevedeli sme dať gól. Keď si dali naši chlapcipovedať, išlo to. Niektorí musia pochopiť, že hokej je kolektívna hra, nie individuálna.

Text: PR Draci LM, tréneri