Zápasy 42. týždeň 2022

1. liga juniorov

Draci LM – HC Prešov 9:1
(4:0, 3:1 a 2:0) z dňa 19.10.2022
Na nášho najväčšieho konkurenta sme sa veľmi dobre pripravili a podali sme veľmi dobrý výkon a hlavne sme boli efektívni v koncovke. Aj súper si však vypracoval niekoľko šancí, hlavne z niekoľkých prečíslení, do ktorých sa dostali pri našom tlaku, ktorý sme si často vytvárali, ale tie pochytal pozorný Marek bráne, ktorého prekonali len z trestného strieľania za stavu 5:0, ale potom sme my kontrovali a celkom jasne zaslúžene vyhrali, aj keď súper nebol o toľko slabší, ako ukazuje konečný výsledok. Tréneri: L. Karaffa, M. Uram a V. Bella

(3:0, 4:1 a 2:0) z dňa 20.10.2022
Aj dnes sme chceli potvrdiť včerajšie víťazstvo a aj keď sme nehrali optimálne, tak sme aj dnes úspešne premieňali naše šance a naopak súper sa trápil v zakončení a tak sme dosiahli navlas rovnaký výsledok ako včera. Zápas nám ale ukázal aj niektoré nedostatky, na ktorých ešte musíme popracovať, ak chceme naplniť naše vysoké ciele a ktoré by malo vyústiť v náročnom vyvrcholení sezóny, ktoré nás pevne veríme čaká od januára budúceho roku. Tréneri: L. Karaffa, M. Uram a V. Bella

Kaufland Extraliga dorastu

Draci LM – HK Gladiators Trnava 5:4
(3:1, 1:3, 1:0) z dňa 22.10.2022
Postavenie v tabuľke ešte nezaručuje jasného víťaza. V sobotu to bol vyrovnaný zápas a nepríjemný súper. Liga je vyrovnaná a preto bol aj tento zápas pre nás náročný. Keď vedieme o 2 góly, chvilka nepozornosti a strata koncentrácie nás stojí inkasované góly v našej bráne. Tentoraz nám doprialo šťastie, kedy sme dali o jeden gól viac a udržali si tak víťazstvo.

Draci LM – HK Gladiators Trnava 3:1
(1:0, 1:0, 1:1) z dňa 23.10.2022

Celý zápas to bolo o našej dominancii v osobných súbojoch hra v útočnom pásme. No chýbalo využitie našich presiloviek 5:4 a 5:3, kedy by sme zápas v kľude dohrali. Súper premenil trestné strielanie, po ktorom sme viedli len o jeden gól. Pri odvolaní súperovho brankára sme skórovali do prázdnej brány a udržali si tak víťazstvo. Máme na čom ešte pracovať. A to či v obranných herných činnostiach tak aj v útočných, lebo po reprezentačnej prestávke nás čakajú kvalitní súperi z vrchu tabľky. Treneri: V. Urban, J. Kadlubiak

Liga starších žiakov AA

Draci LM – HKM Zvolen 5:5
(1:3, 2:1, 2:1) z dňa 22.10.2022

Liga starších žiakov A

HKM Zvolen – Draci LM 5:7
(1:2, 2:4, 2:1) z dňa 22.10.2022
Do zápasu sme vstúpili vlažne a prvú tretinu sme sa na ľade „hľadali“. V ďalšej časti to už bol obojstranne dobrý vyrovnaný zápas v ktorom sme svojou bojovnosťou prevýšili súpera a zaslúžene doviedli zápas do úspešného konca. Priestor dostali aj traja chalani ,,zdola“ a svojim výkonom nás pozitívne zaujali a bonusom bolo že sa aj strelecky presadili.

Liga mladších žiakov AA

Draci LM – HKM Zvolen 3:3
(2:0, 1:3, 1:1) z dňa 22.10.2022
1. a 3. tretinu sme mali prevahu. 2. tretinu bol naopak lepší súper, čo sa odrazilo na výsledku. V zavere sme mali gólové šance, ktoré sme nevyužili.

Liga mladších žiakov A

HKM Zvolen (modrí) – Draci LM (red) 3:3
(2:1, 1:1, 0:3) z dňa 22.10.2022
Veľmi dobrý, vyrovnaný zápas, kde sme boli v prvej tretine zaskočení výbornou hrou súpera. Ale v priebehu zápasu sa chlapci prispôsobili na tempo a dokázali gólovo strhnúť výsledok na svoju stranu.

HKM Zvolen (bieli) – Draci LM (white) 1:5
(0:1, 1:1, 0:4) z dňa 22.10.2022
V prvej tretine sme mali optický tlak, ale dokázali sme streliť iba jeden gól. Do druhej sme vstúpili trošku vlažne, čo sa vypomstilo a súper sa okamžite chytil. Dokonca bol miestami lepší. Do tretej tretiny sme však opäť začali hrať lepšie a chlapci takisto ako skupina pred nimi rozhodla o zápase prave v poslednej časti.

Liga prípraviek P5 minihokej

Barani BB – Draci LM 2:0
(2:0, 0:0, -:-) z dňa 23.10.2022

Barani BB – Draci LM 0:0
(0:0, 0:0, -:-) z dňa 23.10.2022

Prvý krát sme hrali na polovicu ihriska systémom 4-4. Chlapci z toho mali väčší chaos ako nejaký pôžitok. Mali menej priestoru a času na všetky herné činnosti. Ku koncu sa ale začali chytať a myslím, že keď ešte popracujeme na určitých veciach, bude to len a len lepšie.

Text: PR Draci LM, tréneri