Zápasy 37. týždeň 2022

Juniori

HC Prešov – Draci LM 0:1
(0:0, 0:0 a 0:1) z dňa 17.09.2022 v PO
V prvom súťažnom zápase juniorských Drakov sme narazili na veľmi dobrého súpera v Prešove. Úvod bol opatrnejší z obidvoch strán a prevládal pozorná obrana, takže čistých šancí moc nebolo a tak bezgólové skóre po 1. tretine nebolo prekvapením. Bezchybnosť brankárov vydržala aj v 2. tretine, aj keď my sme od polovice zápasu začali získavať prevahu, ale gólový recept sme nenašli. Náš tlak pokračoval aj v 3. tretine, kde s ojedinelého protiútoku súper nepremenil samostatný nájazd a my sme s protiútoku otvorili skóre. Tento gól sa nakoniec ukázal ako víťazný, hoci sme mali niekoľko príležitostí na výšenie náskoku, ale nakoľko naša obrana s brankárom už pracovala bezchybne, tak sme si zaslúžene pripísali prvé 3 body a položili sme základný kameň na náš náročný celosezónny cieľ.
Tréneri: L. Karaffa, M. Uram a V. Bella

HC Prešov – Draci LM 4:5 pp
(2:1, 2:2, 0:1 a 0:1) z dňa 18.09.2022 v PO
Po včerajšom víťazstve sme nastúpili menej koncentrovaní a dôrazní osobných súbojoch, aj keď sme sa rýchlo ujali vedenia, ale súper rýchlo vyrovnal a bol nebezpečnejší v protiútokoch a na konci stelil z presilovky vedúci gól. Na začiatku druhého dejstva sa nám podarilo rýchlo vyrovnať, ale súper da krát kontroval a odskočil polovici zápasu na 2 góly. Potom však po zmenách v zostave a taktických pokynoch nastal obrat, začali sme búšiť do súpera a strelili sme kontaktný gól dokonca v oslabení. V tretej tretine náš tlak pokračoval a zaslúžene sme po dvoch minútach vyrovnali. Od tohto momentu sa stupňoval náš tlak, ale súper obetavo bránil a my sme nedokázali premeniť žiadnu z vypracovaných šancí. A tak prišlo na rad predĺženie, kde sme zas zvierali súpera a zákonite prišla gólová víťazná odmena a tak si po 2 zápasoch vezieme z Prešova 5 bodov. Chalani sa presvedčili, že sa treba snažiť hrať celých 60 minút, poctivo trénovať a úspech sa určite v tomto zložení kádra dostaví.

(4:3,2:5,2:3) z dňa 15.9 2022
Úvodný súťažny zápas bol nervózny z obidvoch strán. Hralo sa hore – dole a góly padali hlavne v prvej polovici stretnutia po individuálnych chybách. Potom sa chlapci ukľudnili a do konca stretnutia sme boli lepším mužstvom. Objavili sa aj pekné kombinácie a zaslúžene sme zvíťazili.

Draci LM – MHA Martin 4:10
(0:6,4:4,0:0) z dňa 17.9 2022
Chceli sme nadviazať na dobrý záver predchadzajuceho zapasu. No chlapci sa uspokojili a mysleli si, že v ďalšom zápase to pôjde samé. Vieme že tak to nefunguje.
Po veľmi zlom úvode sme chceli v druhej a tretej tretine ,,chytať mačku za chvost“. Pozitívom je, že chlapci nezložili zbrane a dve tretiny sa hral vyrovnaný hokej ale na zvrat to nestačilo. Je začiatok sezóny, na tréningu si rozoberieme chyby a nastavíme opäť hlavy správnym smerom.

(1:1,1:1,3:3)
Od začiatku do konca to bol dobrý zápas vo vysokom tempe, čomu prispelo aj menšie ihrisko v JL aréne. Prvé dve tretiny sme dotahovali skóre a naopak, v poslednej tretine sme neudržali vedenie 3:0. To nás mrzelo, ale v zápase bolo viac pozitívnych vecí na ktorých musíme stavať. Tréneri: Čáni, Šoltís

6 HT

Draci LM Červení – Martin 9:4
Draci LM Biely – Martin 1:1
Obidva zápasy boli vyrovnané. V prvom však boli chalani efektívnejší a dokázali si vo finálnej fáze pekne prihrať a zakončiť. V obidvoch prípadoch by som vyzdvihol bojovnosť, tímový výkon a po dlhšej dobe konečne aj disciplínu. V druhom zápase zase chlapci vydržali hrať všetky tri tretiny naplno a v poslednej boli aj trochu lepší. Ale v poslednej minúte zahodili čistú šancu na to, aby strhli zápas na svoju stranu. Takisto v obidvoch zápasoch podržali tím aj brankári. Tréneri: Šoltís, Čáni

View this post on Instagram

A post shared by Draci Liptovský Mikuláš (@dracilm)

5 HT

MHK Ružomberok – Draci LM
Mali sme veľmi pekný začiatok zápasu, kedy si každý hráč plnil to, čo sme od neho očakávali. Ružomberok mal dvoch šikovných hráčov no disciplinovaným prístupom sa nám ich celý zápas darilo eliminovať. V druhej tretine začali chlapci vymýšľať svoj hokej a vtedy sa nám to kúsok vymklo kontrole. Bojovný záver zápasu nám priniesol peknú remízu. Musíme pochváliť brankárov za výkony, držali nás celý zápas v hre.

Text: PR Draci LM, tréneri