Zápasy 1. týždeň 2023

1. liga juniorov

Draci LM – HK Brezno z dňa 19:1
(5:0, 9:0, 5:1) z dňa 7.1.2023
Po vianočnej prestávky sme nastúpili s veľkou chuťou a nášho súpera sme našou nátlakovou hrou sústavne tlačili a nútili ho ku chybám. Od druhej tretiny súper odchádzal aj kondične a tak góly v ich sieti zákonite pribúdali po neraz našich ukážkových akciách. Gólostroj sa zastavil až na čísle 19, kde po jeho dosiahnutí už chalani neboli takí dôrazní a dovolili hosťom po ojedinelom útoku streliť čestný úspech.
Tréneri: L. Karaffa, M. Uram a V. Bella


HK Brezno – Draci LM 5:11
(3:4, 1:4, 1:3) z dňa 08.01.2023
Pred dnešnou odvetou v Brezne sme chalanov upozornili že to môže byť iný zápas, ale nepomohlo to a tak sme po vlažnom začiatku a veľkých chybách v úvode rýchlo prehrávali 2:0. Potom sme sa trochu prebrali a aj vyrovnali, ale chyby sme robili aj naďalej a súper znovu viedol. Aj keď sme do konca prvej tretiny otočili skóre v náš prospech, museli sme v kabíne zvýšiť hlas, aby sa náš výkon podstatne zlepšil. Čiastočne sa to zlepšilo a pridali sme ďalšie 4 góly v druhej časti a v poslednej aj ďalšie góly , ale urobili sme ešte dosť naivných chýb, ktoré sa nám s lepšími súpermi, ktorí nás budú čakať môžu vypomstiť.
Tréneri: L. Karaffa, M. Uram a V. Bella

Kaufland Extraliga dorastu

MMHK Nitra – Draci LM 3:6
(2:1, 0:3, 1:2) z dňa 7.1.2023
Vstup do zápasu nám nevyšiel tak, ako sme si predstavovali a prehrávali sme 2:0 po lacných a zbytočných góloch z pred brány.
Začali sme hrať aktívnejšie a viac korčuľovať. Tak sme si vytvárali viac šancí a boli sme dominantnejší ako domáci team. Zápas sme otočili a vyhrali s prehľadom.

MMHK Nitra – Draci LM 3:1
(2:0, 0:1, 1:0) z dňa 8.1.2023
Hráčov sme upozorňovali, aby boli viac koncentrovaní na zápas a pripravili sa zodpovedne. Opäť sme prehrávali 2:0 po hrubých chybách v defenzíve. Dotiahli sme sa na jeden gól, 2:1, no to bolo z našej strany všetko. Keď sme mali byť aktívnejší a vyrovnať, boli sme pasívni a súper bol dokonca lepší vo všetkých činnostiach, čo bolo aj dôsledkom, že dali gól na 3:1 .V hre 6:5 bez brankára sme si ani nevytvorili šance. Takto sa nebojuje o prvú 10-tku a musíme to napraviť v zápasoch proti Martinu.

Liga starších žiakov AA

HK Považská Bystrica – Draci LM 2:1
(1:0, 1:1, 0:0) z dňa 5.1.2023

Liga starších žiakov A

Vlci ZA – Draci LM 9:3
(4:0, 1:3, 4:0) z dňa 7.1.2023
Aj napriek hrozivo vyzerajúcemu výsledku sme odohrali dobrý zápas v ktorom dostali priestor vsetci chlapci.Hral sa rýchly hokej v ktorom súper premieňal svoje šance a my nie.Svedčí o tom aj pomer 37:35. Pre nás je to výzva do ďalšej práce a tréningu najmä v zakončení.

Liga mladších žiakov A

Vlci ZA – Draci LM red 6:0
(2:0, 2:0, 2:0) z dňa 7.1.2023

Draci LM white –  MŠK Púchov 6:0
(4:0, 2:1, 2:1) z dňa 7.1.2023
Návrat k ligovým zápasom vyšiel chlapcom veľmi dobre. Od začiatku zápasu sa presadzovali individuálne ale aj kombinačne. Zároveň sa stále snažili sústrediť aj na hru v obrane, keďže súper hrozil z protiútokov. Kolektívny výkon bol podčiarknutý víťazným gólom v poslednej minúte.

Liga prípraviek P5 Stred

Draci LM – MŠHK Prievidza 4:2
(2:2, 1:1, 5:0) z dňa 4.1.2023

Turnaj v Košiciach
Čakali sme lepšie výsledky. Do turnaja sme šli s najvyššími cieľmi, keďže sme posilnili káder o pár hráčov, ktorí kvôli chorobe alebo iným dôvodom nemohli nastúpiť na turnaj v Michalovciach. Zápasy boli síce vyrovnané, no chýbala nám bojovnosť a srdiečko v kľúčových momentoch keď sa lámal zápas. Znova to bol ale kvalitný turnaj, kvalitné zápasy, nikto nebol favorit či outsider. Deti majú znova kopec zážitkov, priateľstiev ale v prvom rade zápasových skúseností, z ktorých môžu ťaziť. Nám trénerom turnaj ukázal, na čom sme, na čom musíme pracovať, aby sme boli lepší a lepší.

Text: PR Draci LM, tréneri
Foto: Draci LM, Viktor Stas

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.