Zápasy 8. týždňa 2022 – hralo sa doma aj vonku, každá kategória so zápalom pre hokej

Čo priniesli zápasy v ďalší týždeň? Nové skúsenosti, radosť ale aj motiváciu pre ďalšiu prácu

Dorast

Detva – LM 1:9,0:10
Dva rozdielne zápasy čo sa týka predvedenej hry. V sobotu sme chceli hrať individuálne. V nedeľu po 2tr. sme urobili zopár zmien v zostave a chlapci začali produkovať kombinačný, priamočiary hokej. Ťažili sme z rýchleho prechodu do utočného pásma a z toho sme si vytvorili tlak v útočnej tretine. V koncovke sme to až veľmi chceli hrať do prázdnej brány.
V nedeľu bol súper posilnený hráčmi zo Zvolena a to chlapcov prinútilo hrať rýchlejšie a priamočiarejšie do brány. Aj preto patrí chlapcom za nedeľu pochvala, kdežto v sobotu sme sa prispôsobili slabšiemu výkonu a hre súpera.
 

Kadeti

HE – LM 2:5 (sobota)
Celý víkend bol poznačený problémom skórovať. Tímu chýbali piati najlepší strelci a to sa ukázalo. Tento zápas bol náročný, no chlapci si udržali kontrolu a konečne tretiu tretinu boli schopní skórovať. Bola to výborná príležitosť pre ostatných hráčov ukázať viac zodpovednosti v ofenzíve. Kvalita hry bola dobrá.

LM – Brezno 2:5 (nedeľa)
Podobne ako v predhcádzajúci zápas, tentoraz sme natrafili na solídneho brankára, ktorý vychytal všetky z 41 pokusov až na dva. Súper mal na ľade ich najlepších hráčov, čo prinieslo zápasu súťaživosť a intenzitu, ktorú sme vítali. Naši hráči hrali s plným odhodlaním, ale vo výsledku sme neťažili z našich šancí. Opäť sme zvýšili kvalitu hry a vrátime sa k práci na detailoch. Naši ďalší hráči mali príležitosť pozdvihnúť a zlepšiť svoju hru a boli pripravení na svoj moment. Aj preto to bola výborná skúsenosť.
 

8HT

Altis Orava – LM 8: 15 (sobota)
Niektorí hráči sú si istí svojim miestom v zostave a preto ich výkonnosť stagnuje. Preto na tento zápas nenastúpili. Hrači sa pomaly dostavaju do starej formy a bolo to vidiet v dnesnom zapase. Pozitívne bolo korčuľovanie, rýchle založenie útoku a prenášanie hry od tažiska, veľa strelených gólov. Slabšia však bola korčuliarska obratnosť niektorých hráčov, ktorí nestíhali korčuľovať so súperovými útočníkmi a nepokrytie si hráčov pred našou bránou. Stále je na čom pracovať a nikdy sa nemožu hráči so svojimi výkonmi uspokojiť.

 

 

 

 

LM – MT 12:6
V tomto zápase sme dali príležitosť útoku so 7. ročníka. Chlapci ukázali, ako sa hrá jednoduchý, rýchly, priamočiary a kombinačný hokej. Dali spolu 7 gólov a preto prispeli k výhre nad Martinom.
 

7HT

MT-LM 12:6
Martin nastúpil v inom zložení, ako naposledy. My sme začali dobre, ale nepremieňali sme šance, čo súper trestal. Spravili sme veľa individuálnych chýb počas celého zápasu, čo nás pripravilo o možnosť dosiahnuť lepší výsledok. Celkovo sa však dá pvedať, že zápas bol vyrovnanejší ako hovorí výsledok.

RK-LM 4:3
Aj tentoraz sa jednalo o vyrovnaný zápas po celý čas. Na každý gól sme sa narobili, veľa šancí sme riešili zle. Prišli aj zbytočné vylúčenia na našej strany. Máme za sebou ťažký a dalo by sa povedať zbabraný víkend, ale aj to je hokej a my ideme ďalej.
 

6HT

LM – Púchov 6:1(6:0) (sobota)
Obojstranne pekný korčuliarsky zápas. Aj keď výsledok je výrazný, tak zápas bol vyrovnaný – hralo sa hore – dole., obe mužstvá pekne kombinovali a vytvárali si šance. Na chalanoch bola vidieť chuť, chcenie a vôľa a odmenou pre nich boli premenené šance. Náš brankár milo prekvapil, mal niekoľko pekných zásahov a podržal chlapcov. Pre celé mužstvo patrí pochvala za predvedený kolektívny výkon.

Altis- LM 6:3 (4:2) (nedeľa)
1. tretina bola z našej strany dobrá. Hralo sa opäť hore-dole. Mali sme aj miernu prevahu, ale bohužiaľ sa nám nepodarilo dať gól. Naopak, inkasovali sme a prehrali sme tretinu 1:0. 2. tretinu sme nehrali dobre, prepadávali sme v obrane, chlapci hrali individuálne a pedlžovali si striedania. Výsledok 4:1. V tretej tretine sme sa vrátili ku hre z 1.tretiny. Aj keď sme ešte stále robili dosť chýb v obrane, tretinu sme vyhrali 1:2.
 

5HT

LM – MT 2:12 (soobota)
Dnes rozhodol jeden útok Martina o výsledku. Veľmi odskočení chlapci dali 11 z 12 gólov, a to naši chlapci podali jeden z lepších výkonov smerom dozadu. Naopak, vpredu sme boli málo dôrazný a aj keď sme sa dostali do šance, tak sme zakončili brankárovi do brucha.

LM – RK 7:15 (nedeľa)
Dnes sme si prehrali zápas sami. Chlapci ťahali puky a strieľali z nezmyselných pozícii namiesto prihrávky. Súper to potom trestal hlavne z brejkov.

 

4HP 

LM – RK 4:0
LM – DK 2:2
 

3HP

LM – BB 4:0
LM – BR 4:0
LM – BB 1:3
LM – BR 4:0 

Naši najmenší opäť ukázali neskutočnú energiu a emóciu. Chlapci aj dievčatá hrali so zápalom a s chuťou. Korčulovali, strielali aje aj kombinovali. Nielen z víťazstiev ale aj vydarených akcií mali nesmiernu radosť. 

Text: PR Hokejové talenty 
Fotky: Archív Hokejové talenty 

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.