Zápasy 5. týždňa – na plný plyn

Školské polročné prázdniny, ktoré vyšli na piatok, nám umožnili odohrať extra deň zápasov. Dohrávali sa tak odložené ligové zápasy a každé družstvo čakala nová výzva.

Dorast

PB – LM (5:2) z 5.2.2022
Narazili sme asi na najlepšieho súpera v súťaži, ktorý sa na nás veľmi dobre pripravil a bol efektívny v zakončení a prečísleniach do ktorých sa dostávali po našich chybách. Mali sme síce prevahu ale chýbal nám väčší dôraz a tlak do brány a tak bol ich brankár najlepším hráčom. Asi sme potrebovali takúto „facku“, no taký je hokej, každý raz musí prehrať.

PB – LM (2:9) zo 6.2.2022
Dnes sme nastúpili do zápasu s veľkým elánom a z nášho tlaku prišli 4 góly v 1. tretine. V podobnom nasadení sme pokračovali aj v 2. časti a tak skóre narástlo na 1:8. V záverečnej tretine prišli zbytočne vylúčenia ale zápas sme už bez problémov dotiahli do zaslúženého víťazného konca. Ukázalo sa že každý zápas je iný a treba vždy nastúpiť na zápas čo najlepšie pripravený. Tréneri:. Karaffa, Uram a Bella.
 

Kadeti

LM – DK 4:2
Súper prišiel posilnený o starších chlapcov ale naši hráči sa nezľakli. Práve naopak, ešte viac ich to namotivovalo k zodpovednému kolektívnemu výkonu.Povzbudzujúce bolo, že chlapci zobrali zápas pod svoju kontrolu hneď od začiatku. Iniciatíva bola počas celých 60 minút na našich hokejkách a naša ofenzívna hra sa premenila na ,,boj“ so súperovým kvalitným repre brankárom (pomer striel 57:23). Pochvala za prístup patrí všetkým chlapcom.

PO – LM 8:5
Po včerajšom výbornom výkone sa chlapci uspokojili a mysleli že to pôjde samé,no vieme že tak to nefunguje.Zápas sa nám nevydaril,slabo sme korčulovali a robili chyby v defenzíve.Pozitívom bolo že sme dotiahli zapas z nepriaznivých 4:0 na 5:4 ,ale to bolo z našej strany všetko,naši brankari tiež nemali svoj deň.Ale taky je hokej raz ti, ide inokedy nie.Zajtra je nový deň a my sa opäť na tréningoch vrátime k našej poctivej práci.

8 HT

LM – BB 6:8
Bol to obojstranne rýchly, korčuliarsky a dynamický hokej s aktívnym forecheckom aj backcheckom. Hralo sa hore – dole s vytváraním množstva šancí (dali sme 6 tyčiek). Chlapci mali po zápase smutné hlavy, veď samozrejme každý chce vyhrať. Ale počas celých 60 minút prevládala snaha, vôľa, chcenie. Z toho, samozrejme, vyplynuli aj chyby z ktorých si vezmeme ponaučenie. Bodaj by bolo takýchto dobrých zápasov čo najviac.
 

7HT

MT – LM 1:8
Od začiatku sme nastúpili v dobrom teme. V celom zápase sme boli lepší, súper hrozil hlavne z brejkov, ktoré ale vyriešil náš brankár. Postupom času však chlapci začali hrať viac individuálne a hra stratila to, čo by sme u hráčov práve chceli vidieť. Je to pre chlapcov ďalšia skúsenosť.
 

6 HT

LM – BB 3:3
1. tretina bola bez dôrazu v zakončení, nechodili sme pred bránu súpera. V 2. tretine sme to zlepšili a vyhrali sme ju. Góly sme dali z dorážok a zo situácií, kde brankár toho moc nevidel. Chlapci ako aj obaja naši brankári podali bojovný výkon a zaslúžia si pochvalu. LM – BR 6:0 Niekedy je súper náročnejší, niekedy však kladie minimálny odpor. V tomto prípade si naši chlapci z chuti zastrielali na bránu.
 

5 HT

MT – LM 12:6
Prvé 2 tretiny sa jednalo o vyrovnaný zápas. V tretej nám super odskočil, čo sa dalo čakať, keďže nás bolo 11 a z toho 4 hráči sa zapojili do tréningu len vo štvrtok. Každopádne všetci sa snažili aj keď v zakončení nám to nešlo podľa predstáv. Brankári dnes boli obidvaja štvrtáci a ukázali pár výborných zákrokov, keď podržali chalanov.
 

3HP

Turnaj v RK V Ružomberku sa vo štvrtok uskutočnil turnaj 3HP s tímami z LM, RK a BB. Pri jedných z našich najmladších hráčov môžeme len s radosťou podtrhnúť radosť z gólov a nadšenie z hokeja. Aj v tomto prípade by tréneri týmto radi poďakovali chlapcom aj dievčatám za prístup a hru.

 

Text: PR Hokejové talenty 
Fotky: Archív Hokejové talenty 

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.