Turnaj olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky v Púchove

Tatiana Korčeková vycestovala na SR 16/18 ženy na VT a Turnaj olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky v Púchove (12. – 17. 12. 2022).

,,Kemp bol skvelý. Na súperky z Poľska sme mali, škoda, že nám to nevyšlo. Tým, že veľa báb ochorelo tak  bola atmosféra zvláštna. Ale určite to stálo za tie skúsenosti,“ povedala Tatiana. 

Celá nominácia tu.,

Zápas s Maďarskom

PÚCHOV (SZĽH) – Kombinovaný slovenský ženský výber do 16 aj 18 rokov nestačil v rámci Turnaja olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky na Maďarky. Podľahol im 0:3. Trénerka Nicol Lucák Čupková však mala k dispozícii len štrnásť hokejistiek, z toho dve brankárky a dvanásť korčuliarok. Dôvodom je choroba, ktorá začala šarapatiť v slovenskom družstve.

Turnaj olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky

  • Slovensko – Maďarsko 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
  • Góly: 31. Horváthová (Simonová), 33. Báhicki-Tóthová (Milibáková), 36. Véghelyiová (Polónyiová, Horváthová).
  • Vylúčené: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 19:40.
  • Rozhodovali: Krajčík – Moleková, Péter – 121 divákov.

Zostava SR 16/18: Tomečková – Večerková, Krištofíková, Kostková, Belková – Korčeková, Karkošková, Tomásová – Sliacka, Feníková, Gondová – Komloš, Turňová. Trénerka N. Lucák Čupková.

Zápas s Poľskom

V dueli kombinovanej ženskej reprezentácii do 16 a 18 rokov rozhodla o výsledku proti Poľsku záverečná tretina. Zverenky trénerky Nicol Lucák Čupkovej hrali so súperkami po 40 minútach nerozhodne 3:3. V tretej tretine však Poľky vystupňovali streleckú aktivitu a z 18 pokusov strelili tri góly. Nad Slovenkami triumfovali 6:3.

Turnaj olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky

  • Slovensko – Poľsko 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
  • Góly: 5. Turňová (Večerková), 30. Večerková (Karkošková), 31. Turňová (Belková) – 17. Jankowska (Brzezinská), 21. Lapiesova (Brzezinská, Nosalová), 26. Swiateková (Figielová), 43. Ziebaová (Brzezinská), 45. Nosalová (Sencerzová, Swiateková), 57. Swiateková (Huchelová).
  • Vylúčené: 3:0 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 17:40.
  • Rozhodovali: Chamulová – Čerhitová, Péter – 144 divákov.

Zostava SR: Sumegová – Krištofíková, Eibenová, Gondová, Belková, Masláková, Kostková, Uková – Tomaštíková, Karkošková, Tomasová – Večerková, Feníková, Turňová – Sliacka, Komloš, Korčeková. Trénerka N. Lucák Čupková.

Nicol Lucák Čupková, trénerka SR 16: „Hoci sme úspešne vstúpili do zápasu a strelili prvý gól, vedenie sme si dlho neudržali. Súper vyrovnal po prečíslení. Na začiatku druhej tretiny sme ustáli oslabenie, no krátko po ňom sme inkasovali druhý a následne tretí gól. Dostali sme sa späť do zápasu vyrovnaním na 3:3, zlom však nastal po zbytočnom útočnom faule. Poľky presilovku využili, následne pridali ešte dva góly z predbránkového priestoru, kde sme si slabo pokryli hráčky súpera. Aj tento duel nám ukázal, že nás čaká dlhá cesta a veľmi veľa práce. Máme na čom pracovať.“

Zápas s Českom - neuskutočnil sa

BRATISLAVA (SZĽH) – Sobotňajší zápas Slovensko – Česko na Turnaji olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky v Púchove sa neuskutočnil. Rozhodlo o tom mimoriadne zasadnutie direktoriátu podujatia z dôvodu veľkého množstva zranených alebo chorých hráčok v kombinovanom slovenskom družstve do 16 a 18 rokov. Duel bol pôvodne na programe v sobotu o 14.30 h.

Češky sa napriek zrušenému sobotňajšiemu stretnutiu stali víťazkami Turnaja olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky. V záverečný deň turnaja sa rozhodne o poradí na 2. a 3. mieste, rozlúskne to duel medzi Poľkami a Maďarkami.

Text: SZĽH / hockeyslovakia.sk
Foto: archív Tatiana Korčeková

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.