Turnaj olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky v Púchove

Tatiana Korčeková vycestovala na SR 16/18 ženy na VT a Turnaj olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky v Púchove (12. – 17. 12. 2022).

,,Kemp bol skvelý. Na súperky z Poľska sme mali, škoda, že nám to nevyšlo. Tým, že veľa báb ochorelo tak  bola atmosféra zvláštna. Ale určite to stálo za tie skúsenosti,“ povedala Tatiana.

Celá nominácia tu.,

Zápas s Maďarskom

PÚCHOV (SZĽH) – Kombinovaný slovenský ženský výber do 16 aj 18 rokov nestačil v rámci Turnaja olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky na Maďarky. Podľahol im 0:3. Trénerka Nicol Lucák Čupková však mala k dispozícii len štrnásť hokejistiek, z toho dve brankárky a dvanásť korčuliarok. Dôvodom je choroba, ktorá začala šarapatiť v slovenskom družstve.

Turnaj olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky

• Slovensko – Maďarsko 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
  • Góly: 31. Horváthová (Simonová), 33. Báhicki-Tóthová (Milibáková), 36. Véghelyiová (Polónyiová, Horváthová).
  • Vylúčené: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 19:40.
  • Rozhodovali: Krajčík – Moleková, Péter – 121 divákov.

Zostava SR 16/18: Tomečková – Večerková, Krištofíková, Kostková, Belková – Korčeková, Karkošková, Tomásová – Sliacka, Feníková, Gondová – Komloš, Turňová. Trénerka N. Lucák Čupková.

Zápas s Poľskom

V dueli kombinovanej ženskej reprezentácii do 16 a 18 rokov rozhodla o výsledku proti Poľsku záverečná tretina. Zverenky trénerky Nicol Lucák Čupkovej hrali so súperkami po 40 minútach nerozhodne 3:3. V tretej tretine však Poľky vystupňovali streleckú aktivitu a z 18 pokusov strelili tri góly. Nad Slovenkami triumfovali 6:3.

• Slovensko – Poľsko 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
  • Góly: 5. Turňová (Večerková), 30. Večerková (Karkošková), 31. Turňová (Belková) – 17. Jankowska (Brzezinská), 21. Lapiesova (Brzezinská, Nosalová), 26. Swiateková (Figielová), 43. Ziebaová (Brzezinská), 45. Nosalová (Sencerzová, Swiateková), 57. Swiateková (Huchelová).
  • Rozhodovali: Chamulová – Čerhitová, Péter – 144 divákov.

Zostava SR: Sumegová – Krištofíková, Eibenová, Gondová, Belková, Masláková, Kostková, Uková – Tomaštíková, Karkošková, Tomasová – Večerková, Feníková, Turňová – Sliacka, Komloš, Korčeková. Trénerka N. Lucák Čupková.

Nicol Lucák Čupková, trénerka SR 16: „Hoci sme úspešne vstúpili do zápasu a strelili prvý gól, vedenie sme si dlho neudržali. Súper vyrovnal po prečíslení. Na začiatku druhej tretiny sme ustáli oslabenie, no krátko po ňom sme inkasovali druhý a následne tretí gól. Dostali sme sa späť do zápasu vyrovnaním na 3:3, zlom však nastal po zbytočnom útočnom faule. Poľky presilovku využili, následne pridali ešte dva góly z predbránkového priestoru, kde sme si slabo pokryli hráčky súpera. Aj tento duel nám ukázal, že nás čaká dlhá cesta a veľmi veľa práce. Máme na čom pracovať.“

Zápas s Českom - neuskutočnil sa

BRATISLAVA (SZĽH) – Sobotňajší zápas Slovensko – Česko na Turnaji olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky v Púchove sa neuskutočnil. Rozhodlo o tom mimoriadne zasadnutie direktoriátu podujatia z dôvodu veľkého množstva zranených alebo chorých hráčok v kombinovanom slovenskom družstve do 16 a 18 rokov. Duel bol pôvodne na programe v sobotu o 14.30 h.

Češky sa napriek zrušenému sobotňajšiemu stretnutiu stali víťazkami Turnaja olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky. V záverečný deň turnaja sa rozhodne o poradí na 2. a 3. mieste, rozlúskne to duel medzi Poľkami a Maďarkami.

Text: SZĽH / hockeyslovakia.sk