Titan arena ožila hokejbalom

Letná príprava nemusí byť len o cvičení v posilke alebo na bicykli. Súčasťou sú aj rôzne priateľské turnaje, napríklad v hokejbale. L2hockey Cup je turnaj v hokejbale pre mladšie kategórie, ktorý po Gajaroch a Bratislave zavítal aj do Liptovského Mikuláša. Posledná májová sobota tak patrila hráčom kategórií U9 a U10.

Na Liptove sa stretlo 5 klubov vrátane Hokejových talentov, ktoré vytvorili celkovo 11 družstiev. Keď rozhodca zapískal, okolitý svet sa zastavil a hra úplne pohltila chlapcov aj dievčatá. Hralo sa na polovičných ihriskách na dvoch plochách v Titan arene.

,,Vytvorené podmienky boli skvelé,” pochvaľoval si aj hlavný organizátor Ľubomír Líška.

Tréner Hokejových talentov Vladimír Bella: ,,Tento hokejbalový turnaj bol veľmi dobrým spestrením letnej prípravy pre 4. a 5. ročník . Chceli sme, aby si zahrali všetci chlapci ktorí mohli a tak sme prihlásili až 4 družstvá na turnaj a to jedno do kategórie U9 a 3 do U10. Najmladší mali na turnaji 4 družstvá a po 2 výhrach a 1 prehre v základnej časti sa prebojovali do finále, kde porazili súpera 9:3 a mohli sa tešiť z víťazstva.

V kategórii U10 sa tiež naše družstvá nestratili a obsadili 2.,3. a 6. miesto zo 7 družstiev, pričom nestačili len na hokejbalových špecialistov z Popradu. Bola radosť sledovať radosť z hry aj zápal chalanov a aj radosť po hocijakom víťazstve, ale aj smútok po prehre, čo sú prirodzené emócie.

Každým zápasom sa naši chalani zlepšovali, keď si postupne zvykli na trošku iný typ práce s hokejkou pri hre s loptičkou na betóne. Výsledok samozrejme nie je dôležitý, ale potešilo nás ako sa dokážu chalani zapáliť pre hru. Vďaka patrí aj rodičom, ktorí vytvorili dobrú kulisu a aj pomáhali pri organizácii a servise pre chlapcov, takže sme spolu zažili jeden pekný víkendový deň so športom, ktorý majú chalani určite veľmi radi.


V kategórii U10 skončili ako prví Popradskí piráti (modrí), druhí boli Hokejové talenty (modrí), tretí Hokejové talenty (červení). 

V kategórii U9 ostala výhra v LM pre Hokejové talenty, druhí boli Belania a tretie družstvo Medokýš. Celkové výsledky pripájame aj nižšie. 

Odmenený však odchádzal každý účastník, ceny deťom odovzdával Ján Laco, ktorý obidva štadióny aj prevádzkuje. ,,Podobné akcie u nás vítame. Nie len, že sa využíva priestor zimného štadióna počas jarných mesiacov, zároveň má mládež možnosť zmerať si sily v tomto športe, ktorý má k hokeju azda najbližšie,” povedal Laco a dodal: ,,O týždeň takto na víkend sa u nás koná aj 13. ročník Országh Cup-u, najväčšieho hokejbalového turnaja v Európe. Aj touto cestou naň všetkých pozývam.” 

Hokejbalových akcií na Slovensku veľa nie je. ,,To je tiež jeden z dôvodov, prečo každoročne organizujeme L2Hockey Cup. Názov doslova znamená Love to Hockey, šancu dostávajú všetci, ktorí majú k hokeju či hokejbalu srdcom blízko, našim cieľom je aby si každý z chuti zahral, a samozrejme za svoju snahu aby bol aj každý odmenený”, doplnil Líška, ,,ďakujem ako organizácii Hokejové talenty o.z., tak aj Jankovi Lacovi, Jožkovi Kasanickému, Martinovi Cibákovi, Kikovi Kriškovi a ďalším za ich pomoc pri organizovaní.

Text: PR Hokejové talenty 
Foto: Hokejové talenty, rodičia, organizátor 

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.