SZĽH o návrhu nového modelu hráčskych súťažiach

Cieľom je nastavenie súťaží – vekových kategórii a formátu súťaží – na nadchádzajúci štvorročný olympijský cyklus.

 

Dňa 4. novembra 2021 sa v Bratislave zišli zástupcovia mládežníckych klubov s členmi komisie mládeže a vedením SZĽH na seminári k dlho pripravovaným zmenám v mládežníckych súťažiach. Cieľom je nastavenie súťaží – vekových kategórii a formátu súťaží – na nadchádzajúci štvorročný olympijský cyklus.

Ide o strednodobý plán, ktorý vychádza z dlhodobej stratégie prijatej na júnovom zasadnutí Kongresu SZĽH. Celý olympijský cyklus by mal byť zameraný na rozvoj hráča ako jednotlivca. Chceme, aby každý hráč bol umiestnený do takej súťaže, ktorá mu v rámci výkonnosti sedí čo najviac a aby v rámci nej mal ideálne podmienky a rozvoj.

Podľa návrhu nového modelu by v mládežníckych súťažiach prišlo k zmene kategórií tak, že

kategórie starší žiaci – 8. a 7. ročník, resp. mladší žiaci – 6. a 5. ročník a veková kategória kadeti, by sa zmenili na starší žiaci –
9. a 8. ročník ako jedna kategória a nie samostatne,
to isté mladší žiaci na 7. a 6. ročník ako jedna kategória a
prípravka 5. a 4. ročník ako jedna kategória.
Hráči z jednotlivých ročníkov by sa v rámci vekovej kategórie mohli pohybovať bez obmedzení, znížila by sa tak aj administratívna záťaž, pretože by už nebolo potrebné využívať ostaršenie.
Súčasťou zmien by mala byť aj zmena herného formátu v súťažiach, zmena herného systému v predprípravke a ďalšie detaily.

Na seminári manažérov mládežníckych klubov SZĽH prebehla diskusia o návrhoch tak, aby na Kongrese SZĽH mohli byť navrhované zmeny schválené. Na tých dlhodobo pracuje komisia mládeže SZĽH v spolupráci so športovým oddelením, metodickým oddelením a pod dohľadom mentora metodického oddelenia Jána Filca.

Text: SZĽH 

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.