Richard Jusko (8HT) víťazne na Fitness Challenge

U našich hráčov podporujeme individuálny prístup k tréningom, ktorý môže spestriť prípravu. O to viac nás teší zdielať ich úspechy v ďalších športových odvetviach a inšpirovať tak ostatných.

 V Liptovskom Mikuláši sa 25. júna 2022 konali historický prvé Majstrovstvá Slovenska vo Fitness challenge. Zúčastnil sa jej aj Richard Jusko (8HT), ktorý vyhral vo svojej kategórii chlapci 13-15 rokov.

Rišo na margo svojho úspechu povedal: ,,Na súťaži sa mi páči, že je v 6 cvikoch zapojená každá svalová partia, takže jedinou výhodou ktorú môžte mať je, že máte komplexne natrénované. Určite som mal veľmi silnú konkurenciu, keďže borec, ktorý skončil druhý mal len o 9 opakovaní menej ako ja. Účasť na podobných súťažiach ma učí nielen ku rešpektu k súperovi, ale tiež napríklad tomu, že treba makať naplno každý zo 6 cvikov, teda až do konca.’’ 

Hlavný organizátor Michal Barbier: ,,Som rád, že sa Rišo zúčastnil, doteraz som ho nepoznal. Táto súťaž je fajn spôsob, ako si overiť svoju silu a vytrvalosť, ktorú potrebuje pre akýkoľvek šport.’’

Fitness Challenge je nová disciplína, ktorá vznikla v roku 2021 pod záštitou IFBB. IFBB je asociácia, ktorá zastrešuje fitness a kulturistiku vo svete. Na Slovensku je zastúpená SAFKST – Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja.

 

  

 


Text: PR Hokejové talenty 
Foto: archív Richard Jusko

 

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.