Nemec súčasťou repre výberu U16

Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov zakončila novembrovú asociačnú prestávku víťazstvom 8:1 v prípravnom stretnutí nad dorasteneckým výbery Sparty Praha. Pre zverencov trénera Ivana Králika to bola tretia konfrontácia v priebehu troch dní, predtým sa v dvojzápase predstavili na Turnaji troch krajín v konkurencii Česka a Švajčiarska. Hlavného kouča potešilo, že deväť nováčikov, ktorí sa premiérovo predstavili na medzinárodnom fóre, skúšku zvládlo, zvýšilo konkurenciu a rozšírilo menný zoznam potenciálnych adeptov na kvalitne obsadené decembrové podujatie vo Fínsku.

Do výberu sa dostal hráč Drakov LM, Adam Nemec. 

,,Turnaj troch krajín v Česku mi ukázal, aký je hokej na medzinárodnej úrovni rýchly a hlavne o level ťažší ako extraliga dorastu,“ povedal Adam, ,,Každý hráč v reprezentácii, a to aj v štvrtej päťke, má kvalitu. Je to rýchlejšie a tvrdšie a veľmi veľa sa korčuľuje.“

Slovo hlavného trénera klubu Draci LM M.Sejnu

,,Adam na turnaji U16 v Čechách reprezentoval Slovensko ale aj svoj rodný Mikuláš, kde momentálne hráva v Extralige dorastu. Je aktuálne aj najproduktívnejším hráčom Extraligy. Za klub sme radi a vítame, že reprezentační tréneri si vybrali aj Adama a že sa mu darilo nadviazať na úspešné výkony z Extraligy. Mohol sa porovnať s medzinárodným hokejom a veríme, že mu to pomôže v jeho ďalšom hokejovom raste.  

Ako klub robíme všetko preto, aby sme v rámci športovej prípravy dostali do reprezentácie čo najviac chlapcov. Veríme, že Adam svojimi skúsenosťami pomôže aj ostatným chlapcom napredovať a spolu sa im podarí dostať do tímov mládežníckych reprezentácií. Momentálne máme v repre tímoch troch hráčov nášho klubu vedených ako náhradníkov. 

Dobrá robota a prístup k rozvíjaniu hráčov (tzv. development) sa začína prejavovať. Chlapci z  Mikuláša sa začínajú objavovať v mládežníckych výberoch.“

Slovo trénera U16 I.Králika

„Veľmi ma teší prístup chlapcov nielen v tréningovom procese, ale aj v zápasoch. Výborne sme korčuľovali, čo je v dnešnom hokeji základ úspechu. V porovnaní s letným turnajom v Salzburgu sme výrazne lepšie riešili herné situácie. Hoci nám nevyšiel duel so Švajčiarmi, môžeme v ďalšej práci stavať na tom, čo sme za tieto tri dni predviedli. Šancu dostalo deväť nových chlapcov a ani jeden z nich nesklamal. To je azda najväčšie pozitívum,“ pokračuje tréner Ivan Králik poukazujúc na skutočnosť, že v hľadáčiku na najbližšiu reprezentačnú akciu šestnástky bude mať jeho trénerský štáb s asistentmi Michalom Blanárom a Borisom Majeským k dispozícii približne 40 mien s ročníkom narodenia 2007.

Text: PR Draci LM, SZĽH
Foto: archív Adam Nemec

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.