Kongres SZĽH – zväz má nové vedenie, úpravu vekových kategórii a rozpočet

V pondelok sa v Bratislave konal kongres SZĽH, ktorý pojednával o niekoľkých dôležitách témach.

,,Nové vedenie SZĽH tvoria ľudia, ktorí pomáhajú napredovaniu hokeja na Slovensku. Zmeny v mládežníckych kategóriách pomôžu hráčom v ich rozvoji. Aj v našom klube vychovávame deti podľa modernej metodiky a nastavenej vízie zväzu, s ktorou vychováme nie len kvalitných a perspektívnych hráčov do budúcna ale tiež ľudí s hodnotami.’’ Martin Cibák, spoluzakladateľ Hokejových talentov o.z.

  • Delegáti Kongresu SZĽH schválili úpravu definície vekových kategórii pre prebiehajúci olympijský cyklus. V novom modeli už nefiguruje kategória „kadeti“ ani príslušná „liga kadetov“. Zmena vychádza z návrhu Komisie mládeže SZĽH, ktorá ju vyše trištvrte roka konzultovala a upravovala s mládežníckymi klubmi aj prostredníctvom seminárov.
  • Delegáti odsúhlasili rozpočet na rok 2022. Hokejové hnutie bude hospodáriť najmä s príspevkom od ministerstva školstva, ktorý bude vo výške 9,5 miliónov eur.
  • Prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na nasledujúce štyri roky bude naďalej Miroslav Šatan.
  • Spoznali sme aj členov Výkonného výboru SZĽH.

Tlačová konferencia po kongrese so slovami Miroslava Šatana tu

Informácie o priebehu kongresu tu.

 


Text: PR Hokejové talenty, hockeyslovakia.sk 
Foto: hockeyslovakia.sk 

 

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.