EYOF je za nami. Ako to hodnotia naši hráči?

Na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže sme za Drakov mali zástupcov v chlapčenskom aj dievčenskom výbere.

Tatiana Korčeková: ,,EYOF bola skvelá a nezabudnuteľná skúsenosť na ktorú nikdy nezabudnem. O to viac, že sme získali striebro. V našej kategórii je to najväčší turnaj, akého sa môžeme zúčastniť. A preto som veľmi rada, že som mala tú možnosť tam byť.“ 

Alexander Milan Sejna: ,,Hralo sa mi dobre, rád by som sa častejšie zúčastňoval na takýchto zrazoch. Ukázalo mi to, ako veľa ešte musím pracovať, aby som niečo dosiahol v hokeji aj živote.“ 

Hlasy po záverečnom zápase chlapcov si prečítate tu

Čo povedali o EYOF kapitánka dievčenského družstva Ema Lacková, brankárka Marianna Sumegová, Nela Lopučanová a Miroslav Šatan.

Dievčatám sa v Bratislave dostalo privítanie aj od prezidenta SZĽH, Miroslava Šatana. 

Európsky olympijský festival mládeže

V poradí 16. zimný Európsky olympijský festival mládeže hostili strediská Furlansko-Julského Benátska, Rakúska a Slovinska. Štartovali mladí športovci vo veku od 14 do 18 rokov. Predstavili sa v trinástich športoch – alpskom lyžovaní, biatlone, behu na lyžiach, curlingu, krasokorčuľovaní, akrobatickom lyžovaní, snoubordingu, skikrose, ľadovom hokeji, šortreku, skokoch na lyžiach, skialpinizme a v severskej kombinácii. Premiéru na EYOF bude mal vo Friuli Venezia Giulia skialpinizmus a freeskiing. Koná sa každé dva roky.

Slovensko reprezentovalo rekordných 76 športovcov, čo je doteraz najväčšia výprava mladých slovenských športovcov.

Foto: Eyof2023.it, Hockeyslovakia.sk
Text: Olympic.sk, Hockeyslovakia.sk, Draci PR

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.