Draci v repre výberoch U15, hodnotí asistent trénera Ladislav Karaffa

SENICA (SZĽH) – Úvodný kontakt a selekciu do reprezentačných výberov majú za sebou už aj hráči vekovej kategórie do pätnásť rokov. Hokejisti spadajúci do najmladšieho reprezentačného družstva absolvovali v priebehu ostatných dvoch týždňov jednodňové výcvikové tábory, na ktoré boli nominovaní na základe svojej regionálnej príslušnosti. Za ostatné dva týždne realizačný tím na čele s hlavným trénerom Róbertom Rehákom mohol na vlastné oči vidieť viac ako stovku hráčov hrajúcich od Skalice až po Humenné.

,,Na výcvikových tábor sledujeme hráčov, ich herné činnosti jednotlivca – vedenie puku, strelba, zakončenie. Chlapci musia ukázať, čo majú v sebe,’’ vraví tréner našej juniorky Ladislav Karaffa. Vo videu zhodnotil výkony, ako sa mu pracovalo, na čom sa podpísala pandémia a čo môžu naši hráči spraviť aby sa dostali do výberu.

SR U15 ⎸ Na Výcvikovom tábore SZĽH – Región Stred (utorok 29.11.2022 v LM) sa zúčastnili aj naši hráči 9HT – Richard Jusko, Šimon Letovič, Tobias Korbáš a Samuel Svatý. Deň končil zápasom ,,modrí proti bielim’’ / 4:5sn

SR U15 ⎸ Výcvikového tábora SZĽH – Región Východ (streda 30.11.2022 v LM) sa zúčastnil náš hráč 9HT – David Kozel. 

Nominácia vznikala v spolupráci s klubmi

Ako už býva zvykom, prvé akcie výberu do pätnásť rokov fungujú na regionálnom princípe. Pre hráčov hrajúcich v regióne východného a stredného Slovenska boli určené jednodňové výcvikové tábory v Liptovskom Mikuláši, ktoré sa uskutočnili 29. a 30. novembra. Týždeň nato prišiel rad na hokejistov ročníka 2008 pôsobiacich v družstvách z regiónu západ a stredozápad, ktorí sa zišli 6. a 7. decembra v Senici.

„Tieto úvodné výcvikové tábory predstavujú pre nás trénerov prvý bližší kontakt s hráčmi ročníka 2008,“ vysvetľuje význam otváracích výcvikových táborov hlavný tréner reprezentácie do 15 rokov Róbert Rehák. „Pozitívne je, že už pred týmito štyrmi jednodňovými zrazmi sme si mohli hráčov pozrieť na štyroch regionálnych AAA turnajoch. Tam to bolo ešte väčšmi o sledovaní výkonov hráčov na ľade. Na týchto jednodňových výcvikových táboroch v Liptovskom Mikuláši a v Senici sme však už mali k dispozícii jednak užší výber hráčov, a súčasne sme s týmito hráčmi mohli stráviť jeden celý deň a vidieť ich nielen na ľade v zápasoch, ale aj na tréningovej jednotke, či mimo ľadu. Lepšie sme tak dokázali zmonitorovať ich prípadné prednosti, či nedostatky,“ pokračoval.

Text: SZĽH / hockeyslovakia.sk, PR Draci LM
Foto: Draci LM

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.