Draci v repre výbere U16, tím odohral vo Fínsku štyri atraktívne duely za 77 hodín Copy

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov má za sebou atraktívnu vianočnú previerku. Na Turnaji piatich krajín vo fínskych mestách Imatra a Lappeenranta narazili nielen na štyroch kvalitných súperov, ale tiež náročný rozpis podujatia, kedy odohrali štyri duely v rozpätí 77 hodín od začiatku prvého po koniec posledného. Postupne proti Nemecku, Švajčiarsku, Fínsku a Česku. 

Za Drakov sa turnaja zúčastnili traja hráči: brankár Michal Prádel, Kristián Kriška a Adam Nemec. Náhradník: Viktor Stas. Celá nominácia tu.

Program SR 16 na turnaji vo Fínsku

Streda 28.decembra – 15.30 Slovensko – Nemecko /Lappeenranta/
Štvrtok 29. decembra – 15.30 Švajčiarsko – Slovensko /Imatra/
Piatok 30. decembra – 18.00 Fínsko – Slovensko /Imatra/
Sobota 31. decembra – 17.30 Česko – Fínsko /Lappeenranta/

Zápas s Nemeckom

Turnaj piatich krajín hráčov do 16 rokov /Lappeenranta, Imatra/

 • Slovensko – Nemecko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
 • Góly: 8. Straka (Kalis, Saloň), 40. Dubravík (Chovan, Svrček), 47. Tomka, 59. Dubravík (Svrček) – 57. Kessler (Lewandowski, Griva).
 • Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 37:33.
 • Rozhodovali: Palo – Savola, Heikkilä – 42 divákov.

Zostava SR 16: Prádel – Dravecký, Lisý, Kalman, Rusznyak, Vajko, Bajza, Danko, Kubizniak – Dubravík, Svrček, Chovan – Kalis, Straka, Knapík ­– A. Nemec, Chrenko, Kriška – Saloň, Čunderlík, Tomka. Tréner I. Králik.

Ivan Králik, tréner SR 16: „K víťazstvu nám doviedol v prvom rade výborný výkon brankára. Samozrejme, rovnako tak všetkých hráčov na ľade. V hre piatich proti piatim sme si dokázali vytvoriť veľa gólových príležitostí, žiaľ, nevyužili sme ich. Súperovi sme ponúkli šance azda len v oslabeniach, ktoré sme s pomocou brankára ubránili a dotiahli zápas do víťazného konca.“

Zápas so Švajčiarskom

Turnaj piatich krajín hráčov do 16 rokov /Imatra, Lappeenranta/

 • Švajčiarsko – Slovensko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
 • Góly: 3. Sauser (Äbli, Binder), 36. Bichsel (Mercier, Blaha) – 10. Vajko (A. Nemec).
 • Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 21:28.
 • Rozhodovali: Grönroos – Mikkola, Loukojärvi ­– 86 divákov.

Zostava SR 16: Henriquez ­– Dravecký, Lisý, Kalman, Rusznyak, Vajko, Kubizniak, Danko, Bajza – Dubravík, Svrček, Kalis – Saloň, Straka, Chovan ­– A. Nemec, Čunderlík, Tomka ­– Knapík, Chrenko, Kriška. Tréner I. Králik.

Ivan Králik, tréner SR 16: „Odohrali sme výborný zápas. Rozhodla strelecká efektivita. Celú druhú a prakticky aj tretiu tretinu sme hrali s pukom v útočnom pásme, mali sme mnoho príležitostí, ale chýbala nám lepšia strelecká mentalita, orientácia v predbránkovom priestore a využívanie presiloviek. Napriek tomu sme chlapcov pochválili za výkon. Nebol zlý. Veľa pukov sme získali dobrým korčuľovaním. Ak budeme efektívnejší a využijeme nejakú presilovku, bude sa nám hrať ľahšie. Čaká nás zápas s Fínskom, ktorý sa nehrá každý deň. Verím, že bude pre chlapcov malým sviatkom a tak k nemu aj pristúpia.“

Zápas s Fínskom

Turnaj piatich krajín hráčov do 16 rokov /Imatra, Lappeenranta/

 • Fínsko – Slovensko 3:6 (2:0, 0:1, 1:5)
 • Góly: 10. Meiseri (Uusitalo, Koski), 15. Meiseri (Koski, Rajala), 59. Rajala (tr. strieľanie) – 26. Dubravík (Chovan), 45. Chrenko (Chovan, Saloň), 49. Chovan (Rusznyak, Tomka), 56. Chovan (Saloň), 58. Kalis (Tomka), 60. Dubravík (Chovan).
 • Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 26:36.
 • Rozhodovali: Laukkala – Paukku, Niiranen – 272 divákov.

Zostava SR 16: Prádel – Rusznyak, Kalman, Vajko, Dravecký, Kubizniak, Lisý, Danko, Bajza ­– Dubravík, Čunderlík, Tomka – Chrenko, Svrček, A. Nemec – Saloň, Chovan, Kalis – Knapík, Kriška. Tréner I. Králik.

Ivan Králik, tréner SR 16: „V prvom rade chcem vyzdvihnúť neskutočný tímový výkon. Hoci sme prehrávali, každý z nás veril, že duel dokážeme otočiť. V prvej tretine to s nami nevyzeralo dobre. Nehrali sme, čo sme chceli. Akoby sme mali pred Fínmi až prílišný rešpekt. Od druhej tretiny sa všetko zmenilo. Na ľade bolo silné mužstvo, ktoré išlo za víťazstvom. Chlapci dokázali, že aj s takým kvalitným súperom dokážu hrať nieže vyrovnanú partiu, ale dokonca byť lepší. V poslednom zápase na turnaji, štvrtom za štyri dni, hráme proti Čechom, v ktorom opäť chceme ísť za víťazstvom. Na turnaji v Příbrame sme sa presvedčili, že dokážeme s nimi hrať a dokonca ich zdolať. Urobíme všetko pre výhru a celkové prvenstvo na turnaji.“

Zápas s Českom

Turnaj piatich krajín hráčov do 16 rokov /Imatra, Lappeenranta/

 • Česko – Slovensko 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
 • Góly: 25. Pekář (Frolo, Poletín), 28. Mrtka (Zimovčák, Frolo), 54. Záhejský (Rozsíval, Černý), 55. Raichl (Matějovský, Pavlík).
 • Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 43:25.
 • Rozhodovali: Blomqvist – Raja, Löppönen – 14 divákov.

Zostava SR 16: Henriquez – Rusznyak, Kalman, Vajko, Dravecký, Kubizniak, Lisý, Bajza – Kalis, Čunderlík, Tomka – Dubravík, Svrček, Saloň – Chrenko, Chovan, A. Nemec – Knapík, Kriška. Tréner I. Králik.

Ivan Králik, tréner SR 16: „Predchádzajúce zápasy nás stáli veľa síl. Napriek tomu podali chlapci zodpovedný výkon. Chýbalo nám viac jednoduchosti a nejaký moment prekvapenia. V prvej tretine sme mali šance, ak by sme strelili gól, emócia by nám neklesla, práve naopak, zrejme by nám dodala viac energie. Aj tak by som chcel chlapcov pochváliť, že na turnaji odohrali za štyri dni štyri ťažké, no kvalitné zápasy.“

Zhodnotenie po turnaji

Nielen výsledky, ale najmä herný prejav potvrdili, že slovenskí hokejisti s ročníkom narodenia 2007 sa medzi konkurenciou nestratili. Ba práve naopak. V porovnaní s letným turnajom v Salzburgu, kde dvakrát podľahli Čechom a raz i domácemu klubovému výberu miestnej akadémie, urobili veľký pokrok. „Je obrovský rozdiel v tom, čo sme ukázali v lete v Salzburgu a čo teraz. Posúvame sa vpred. V každom dueli sme hrali kvalitne. Na predchádzajúcom podujatí v novembri sme dokázali zdolať Čechov, teraz Fínov a Nemcov. Ak budeme plniť všetky povinnosti tak, ako si stanovíme, nabudúce budeme schopní zdolať všetkých súperov. Táto partia chlapcov s ročníkom narodenia 2007 je ozaj výborná a šikovná. Hráči si veria, hecujú sa, povzbudzujú sa do posledných minút zápasu. Majú veľký potenciál. Musia však pokračovať v tvrdej práci. Verím, že v nasledujúcom programe ukážeme ešte vyššiu úroveň,“ dodal Ivan Králik.

Nárast potenciálu a kvality budú môcť jeho zverenci potvrdiť už vo februári v lotyšskej Rige. Na slovenskú šestnástku opäť čakajú Švajčiari a dva domáce výbery do 16 aj 17 rokov.

Text: SZĽH / hockeyslovakia.sk
Foto: Jakub Homoľa, archív Michal Prádel, archív Kristián Kriška

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.