Draci súčasťou reprezentácie U16 vo Švédsku

Draci súčasťou Slovenskej hokejovej reprezentácie do 16 rokov. Absolvovali mimoriadne náročný, no z hľadiska obsadenia žiadaný Turnaj štyroch krajín v juhošvédskom mestečku Tranas. Brankár Michal Prádel a útočník Adam Nemec odohrali s reprezentáciou 3 zápasy za tri dni. Ako náhradník bol nominovaný Viktor Stas.

Turnaj repre U16 otvorila víťazstvom 3:2 nad českými rovesníkmi. Výborný duel odohrali slovenskí mladíci proti domácim Švédom. Hoci ich v tretej tretine prestrieľali 14:7, dvojgólové manko už nestiahli a napokon ťahali za kratší koniec povrazu pomerom 1:3. V záverečnom dueli sa im nepodarilo presadiť proti húževnatej fínskej defenzíve a prehrali 0:3.

  • Slovensko – Česko 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
  • Švédsko – Slovensko 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
  • Fínsko – Slovensko 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Ivan Králik, tréner SR 16, po záverečnom zápase : „Ak hráme proti tímom ako Fínsko, Švédsko či Česko, nemôžeme mať toľko vylúčených hráčov. Oslabenia nás stoja veľa síl. Aj bez toho sú tieto tímy vynikajúce v hre s pukom. Presilovkami ich ešte posilníme. Každopádne, sme veľmi radi, že sme mohli odohrať takéto tri stretnutia. Ukázali nám, čo robíme dobre, ale aj to, na čom ešte musíme pracovať. Chlapci od minulého leta dozaista urobili progres, čo je skvelé. Nesmú však prestať pracovať, aby boli čo najlepšie pripravení na prvý veľký turnaj, ktorý ich čaká o dva roky a sú ním majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie.“

Text: SZĽH
Foto: Ronald Hansel

Zdieľajte článok

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.