Jurčina Milan

Milan Jurčina

Post: obranca
Dátum narodenia: 7. júna 1983
Výška: 195 cm
Váha: 101 kg
Odchovanec HK32 Liptovský Mikuláš
Aktuálny klub: New York Islanders
Reprezentácia: U18, U20, MS, Olympiáda
Charakteristika: Robustný obranca s dobrým čítaním hry, silný v osobných súbojoch, výborne bráni a má veľmi nebezpečnú strelu na bránu.

Charakteristika

Už ako 17-ročný začal hrať v zámorí, v juniorskej súťaži QMJHL, za mužstvo Halifax Mooseheads. V roku 2001 bol vybratý v úvodnom drafte NHL tímom Boston Bruins v ôsmom kole ako 241. v poradí. Na prvý vstup na ľad NHL si však ešte niekoľko rokov musel počkať. Po opustení juniorskej súťaže hral dve sezóny v AHL za farmársky tím Bostonu Providence Bruins. Až konečne v sezóne 2005/06 odohral 8. októbra 2005 s číslom 68 svoj prvý zápas v NHL. V priebehu nasledujúcej sezóny bol vymenený do klubu Washington Capitals, kde odohral 30 zápasov, a bol jedným z najvyťaženejších hráčov.

Prijal pozvánku reprezentačného trénera Júliusa Šuplera na svetový šampionát v Rusku, s bývalým spoluhráčom z Bostonu Zdenom Chárom boli jedinými zástupcami NHL v obrane tohto slovenského výberu. Mužstvo vypadlo so Švédskom vo štvrťfinále a obsadilo 6. miesto. Jurčina zaznamenal 6 plusových bodov, čo bolo spolu s Mariánom Gáboríkom najviac spomedzi slovenských hráčov.

Míľniky

Prvý zápas v NHL: 8. október 2005, zápas Boston Bruins vs. Pittsburgh Penguins
Prvá asistencia v NHL: 25. november 2005, zápas Boston Bruins vs. Philadelphia Flyers

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.