Cibák Martin

Martin Cibák

Post:stredný útočník
Dátum narodenia:17. mája 1980
Výška:185 cm
Váha:94 kg
OdchovanecHK32 Liptovský Mikuláš
Reprezentácia:U18, U20, MS, Olympiáda
Charakteristika:Všestranný hráč (obrana-útok), výraznejší v obranných úlohách. Rozumný hráč, ktorý odvádza čiernu robotu a je dobrý korčuliar. Platný v oslabeniach.

Charakteristika

Martin Cibák je stredný útočník. Nosí dres s číslom 8. Je 185 cm vysoký a váži 88 kg. S hokejom začínal v Liptovskom Mikuláši. V roku 1998 si ho v úvodnom drafte NHL vybral klub Tampa Bay Lightning v 9. kole ako 252. v poradí. Nasledujúce tri sezóny odohral v zámorí v juniorskej súťaži WHL a nižšej profesionálnej súťaži IHL. V sezóne 2001/02 sa v drese Tampa Bay Lightning dostal prvýkrát na ľad NHL, aj keď väčšinu zápasov sezóny odohral v AHL za Springfield Falcons. V nasledujúcej sezóne vypadol z kádra Tampy Bay. Vrátil sa tam až v sezóne 2003/04, keď sa stal stabilným hráčom Tampy Bay a podieľal sa na víťazstve tohto klubu v play off. Stal sa tak tretím slovenským držiteľom Stanley Cupu v histórii po Stanovi Mikitovi a Jiřím Bicekovi.

Pred sezónou 2006/07 sa rozhodol vrátiť sa do Európy, konkrétne do Švédska. V tejto sezóne odohral za tím Vastra Frolunda 55 zápasov, v ktorých si pripísal 23 bodov. Pred sezónou 2007/08 prestúpil do Södertälje SK a pred sezónou 2009/10 prestúpil do ruského klubu Spartak Moskva.

Míľniky

Prvý zápas v NHL:9. február 2002, zápas Tampa Bay Lighting vs. Washington Capitals
Prvá asistencia v NHL:11. február 2002, zápas Tampa Bay Lighting vs. Washington Capitals
Prvý gól v NHL:12. marec 2002, zápas Tampa Bay Lighting vs. Atlanta Trashers

Naši partneri

Prihlásiť sa k odberu newslettra* označené polia sú povinné

Vyberte, prosím, všetky spôsoby, ako by ste chceli byť informovaní o novinkách od Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš, o.z.:Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v pätičke našich e-mailov. Informácie o našich postupoch ochrany osobných údajov nájdete na našej webovej lokalite. Používame Mailchimp ako našu marketingovú platformu. Kliknutím nižšie na prihlásenie na odber beriete na vedomie, že Vaše informácie budú prenesené do Mailchimpu na spracovanie. Viac informácií o spôsoboch ochrany osobných údajov spoločnosti Mailchimp nájdete tu.


Nechcem sa prihlásiť k odberu.